Odwrócona hipoteka dla seniora

Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla osób w starszym wieku, ponieważ może powiększyć dotychczasowy domowy budżet seniora nawet o 50%!

 

Odwrócona hipoteka nadal budzi wiele emocji. Osoby starsze często podejmują decyzję o majątku swojego życia, dlatego oczekują bezpieczeństwa i jasności transakcji ze strony banku.

 

Oferta odwróconej hipoteki jest skierowana głównie do osób starszych. Polega ona na tym, że klient otrzymuje od banku określoną sumę pieniędzy (w formie jednorazowej bądź w rozliczeniu miesięcznym), która zabezpieczona jest hipoteką ustanowioną na nieruchomości. Oczywiście osoba wykorzystująca to rozwiązania jest właścicielem domu i mieszkania oraz ma do nich całkowite prawa aż do śmierci. W przypadku kiedy senior umarł, prawo do nieruchomości przechodzi na bank, jednak spadkobiercy mogą spłacić kredyt po zmarłym zachowując tym samym prawo do mieszkania. W innym wypadku to bank staje się właścicielem nieruchomości, musi jednak zapłacić spadkobiercom różnicę między wartością zaległego kredytu, a wartością przejmowanego domu bądź mieszkania.

 

Najefektywniejsze zabezpieczenie przynoszące najkorzystniejsze warunki finansowe w przypadku odwróconej hipoteki są domy jednorodzinne, a w przypadku mieszkań wszystko zależy głównie od ich lokalizacji. Zdaniem ekspertów bardzo dobrym zabezpieczeniem są także grunty orne, których ceny w ciągu ostatnich lat poszły dość mocno w górę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej emerytów decyduje się na odwróconą hipotekę, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na bardziej dostatnie życie.

Artykuły

Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...
Uniwersytet trzeciego wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką dla seniorów, której...
Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...