Odwrócona hipoteka dla seniora

Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla osób w starszym wieku, ponieważ może powiększyć dotychczasowy domowy budżet seniora nawet o 50%!

 

Odwrócona hipoteka nadal budzi wiele emocji. Osoby starsze często podejmują decyzję o majątku swojego życia, dlatego oczekują bezpieczeństwa i jasności transakcji ze strony banku.

 

Oferta odwróconej hipoteki jest skierowana głównie do osób starszych. Polega ona na tym, że klient otrzymuje od banku określoną sumę pieniędzy (w formie jednorazowej bądź w rozliczeniu miesięcznym), która zabezpieczona jest hipoteką ustanowioną na nieruchomości. Oczywiście osoba wykorzystująca to rozwiązania jest właścicielem domu i mieszkania oraz ma do nich całkowite prawa aż do śmierci. W przypadku kiedy senior umarł, prawo do nieruchomości przechodzi na bank, jednak spadkobiercy mogą spłacić kredyt po zmarłym zachowując tym samym prawo do mieszkania. W innym wypadku to bank staje się właścicielem nieruchomości, musi jednak zapłacić spadkobiercom różnicę między wartością zaległego kredytu, a wartością przejmowanego domu bądź mieszkania.

 

Najefektywniejsze zabezpieczenie przynoszące najkorzystniejsze warunki finansowe w przypadku odwróconej hipoteki są domy jednorodzinne, a w przypadku mieszkań wszystko zależy głównie od ich lokalizacji. Zdaniem ekspertów bardzo dobrym zabezpieczeniem są także grunty orne, których ceny w ciągu ostatnich lat poszły dość mocno w górę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej emerytów decyduje się na odwróconą hipotekę, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na bardziej dostatnie życie.

Artykuły

Praca dla seniora
Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po...
Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...
Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...