Czyszczenie i impregnacja materaca – ISOKOR Fabrics i Cleaner

Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym wieku. Przyczyn może być wiele m.in. zabiegi operacyjne układu moczowo-płciowego, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, kamica nerkowa,choroba Parkinsona,choroba Alzheimera, niektóre leki i urazy. Bez względu na przyczynę jest to niekomfortowe dla osoby dotkniętej tym problemem. Jest to także wyzwanie dla opiekunów w domach opieki, gdyż codziennie borykają się plamami na materacach. Możemy wykorzystać jeden z domowych sposobów, w tym celu należy nałożyć preparat i odczekać często nawet do godziny. Niestety jak się później okazuje, środek nie działa wystarczająco dobrze, by taką plamę usunąć.

 

Nowoczesnym rozwiązaniem, który oszczędzi nasz czas jest użycie płynu ISOKOR Cleaner. Aplikator pozwala na stworzenie aktywnej piany, która wnika wgłąb materiału i usuwa plamę. ISOKOR Cleaner jest w 100% ekologiczny, biodegradowalny, bezpieczny dla ludzi i środowiska a przy tym antybakteryjny. Ta jego ostatnia właściwość sprawia, że jest idealnym sposobem na czyszczenie powierzchni w domach opieki. Pacjenci mogą zarażać się wzajemnie w czasie choroby przez kontakt z tymi samymi przedmiotami. W tym celu należy zdezynfekować te miejsca. Zazwyczaj powierzchnie należy najpierw umyć alby usunąć brud i tłuszcz, następnie zdezynfekować a potem przemyć płynem, który zneutralizuje zapach środka do dezynfekcji. Na szczęście nowoczesne rozwiązanie pomoże w sprzątaniu jest właśnie ISOKOR Cleaner (500ml). Dzięki niemu wystarczy spryskać a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym lub ściereczką, a czyszczona powierzchnia będzie wolna od brudu i drobnoustrojów. Polecany do mycia łózek, blatów, łazienek, kuchni, barierek przy schodach oraz klamek w drzwiach na których gromadzi się mnóstwo bakterii i wirusów. Po wyschnięciu preparatu obrabiana powierzchnia może mieć kontakt z żywnością.

Wracając do materaców, jeśli kupiliśmy właśnie nowy, niepoplamiony jeszcze materac, warto go zaimpregnować. Wtedy ominiemy problem plam, zacieków i mokrego materaca. Impregnatem, który zapobiegnie wsiąkaniu cieczy w materac jest ISOKOR Fabrics (250ml). Jest to nanotechnoligiczny impregnat, który tworzy na powierzchni niewidzialną powłokę, która zapobiega wnikaniu wody i brudu w głąb materiału. W razie zabrudzenia powierzchnię wystarczy spłukać wodą.

Aby uzyskać efekt taki jak przedstawia film wideo, należy oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię spryskać płynem tak aby stała się wilgotna. Następnie odczekać około 24 godziny. Po tym okresie materiał będzie zupełnie wodoodporny. Preparat nie zmienia wyglądu, wrażeń dotykowych ani nie zmniejsza paroprzepuszczalności materiału. Dzięki temu na przykład materac antyodparzeniowy będzie nadal pełnił swoją funkcję.

 

Impregnatem ISOKOR Cleaner możemy zabezpieczyć także inne przedmioty takie jak odzież, buty, parasolki, tapicerkę itp.

 

Produkty wymienione w artykule oraz wiele więcej przydatnych środków czyszczących i impregnujących znajdziesz tutaj efektlotosu.pl

Artykuły

Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...
Odwrócona hipoteka dla seniora
Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla...
Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...
Praca dla seniora
Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po...