Internet dla seniorów

Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek seniorów zaczyna być większy aniżeli dzieci przychodzących na świat. Żyjemy także znacznie dłużej. Rozwijające się technologie zaczynają przepełniać naszą rzeczywistość, stają się czymś normalnym ułatwiając codzienne życie i funkcjonowanie. Tak jest też z Internetem.

 

Dostęp do wirtualnego świata ułatwia znacznie naszą egzystencję: począwszy od możliwości zdobywania wielu przydatnych informacji, poprzez rozrywkę a na załatwianiu spraw urzędowych i robieniu zakupów skończywszy. To dla seniorów duże udogodnienie móc załatwić wszelkie formalności bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety dla osób starszych internet jest czymś nowym, czymś nieosiągalnym, czymś, czego się obawiają i co jest przeznaczone dla młodszych pokoleń. Na szczęście coraz więcej seniorów przełamuje panujący stereotyp i rusza na podbój wirtualnego świata.

 

Z myślą o nich opracowano specjalne kursy i szkolenia, które są prowadzone niemal od podstaw. Wydano również dziesiątki książek o tym, jak wykorzystywać internet w codziennym życiu. Z pomocą seniorom ruszają również wnuczkowie i dzieci, które tłumaczą swoim dziadkom jak poruszać się w wirtualnej rzeczywistości.

 

Okazuje się, że osoby starsze już w ciągu paru dni mogą poznać podstawy działania Internetu umiejąc wykonać niektóre czynności takie jak wysłanie maila czy wyszukanie czegoś w wyszukiwarce. Statystyki mówią jasno, że liczba aktywnych w internecie seniorów stale wzrasta.

Artykuły

Uniwersytet trzeciego wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką dla seniorów, której...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...
Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...
Praca dla seniora
Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po...