Aktywność fizyczna po 50

Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! To właśnie teraz potrzebujesz ruchu, by uniknąć wielu schorzeń i dolegliwości ze strony układu ruchu. Wykonywanie ćwiczeń, aktywność fizyczna i systematyczność nie tylko poprawią Twoją kondycję i wydolność, ale dzięki nim poczujesz się także młodziej, lepiej i atrakcyjniej w swoim ciele!

 

Wielu seniorów swój wolny czas spędza głównie w domu. Nie siedź przed telewizorem! Włącz ulubioną piosenkę i poruszaj się w rytm muzyki. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić ćwiczeniom rozciągającym, które staraj się wykonywać codziennie rano i wieczorem przez około 10 minut. Osobom starszym polecana jest także joga, która nie tylko nie jest męcząca i forsowna dla naszego ciała, ale pozwala również odprężyć się i wyciszyć umysł. Dobrym rozwiązaniem są zestawy ćwiczeń stworzone z myślą o seniorach, które znajdziesz na płycie DVD lub w telewizyjnej ramówce.

 

Aktywność fizyczna to także spacery, jazda na rowerze czy poranny jogging. Dużo seniorów wybiera ćwiczenia nordic walking polegające na szybkim marszu z kijkami. Spacer z psem, wyjście na dwór z wnukami bądź na zakupy do galerii handlowej są także dobrą formą ruchu dla osób w średnim wieku.

 

Nowością w Polsce są zajęcia fitness i aerobic dla seniorów. Sprawdź konieczne czy w Twojej okolicy nie organizuje się podobnych przedsięwzięć dla osób w Twoim wieku.

 

Jakie korzyści niesie za sobą uprawianie sportu? Dzięki niemu nie tylko utrzymasz prawidłową masę ciała, poczujesz się młodziej czy dotlenisz i odmłodzisz organizm, ale także znacznie zmniejszysz ryzyko zachorowań na choroby takie jak miażdżyca, osteoporoza i nadciśnienie tętnicze.

Artykuły

Odwrócona hipoteka dla seniora
Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla...
Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...
Uniwersytet trzeciego wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką dla seniorów, której...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...