Aktywność fizyczna po 50

Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! To właśnie teraz potrzebujesz ruchu, by uniknąć wielu schorzeń i dolegliwości ze strony układu ruchu. Wykonywanie ćwiczeń, aktywność fizyczna i systematyczność nie tylko poprawią Twoją kondycję i wydolność, ale dzięki nim poczujesz się także młodziej, lepiej i atrakcyjniej w swoim ciele!

 

Wielu seniorów swój wolny czas spędza głównie w domu. Nie siedź przed telewizorem! Włącz ulubioną piosenkę i poruszaj się w rytm muzyki. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić ćwiczeniom rozciągającym, które staraj się wykonywać codziennie rano i wieczorem przez około 10 minut. Osobom starszym polecana jest także joga, która nie tylko nie jest męcząca i forsowna dla naszego ciała, ale pozwala również odprężyć się i wyciszyć umysł. Dobrym rozwiązaniem są zestawy ćwiczeń stworzone z myślą o seniorach, które znajdziesz na płycie DVD lub w telewizyjnej ramówce.

 

Aktywność fizyczna to także spacery, jazda na rowerze czy poranny jogging. Dużo seniorów wybiera ćwiczenia nordic walking polegające na szybkim marszu z kijkami. Spacer z psem, wyjście na dwór z wnukami bądź na zakupy do galerii handlowej są także dobrą formą ruchu dla osób w średnim wieku.

 

Nowością w Polsce są zajęcia fitness i aerobic dla seniorów. Sprawdź konieczne czy w Twojej okolicy nie organizuje się podobnych przedsięwzięć dla osób w Twoim wieku.

 

Jakie korzyści niesie za sobą uprawianie sportu? Dzięki niemu nie tylko utrzymasz prawidłową masę ciała, poczujesz się młodziej czy dotlenisz i odmłodzisz organizm, ale także znacznie zmniejszysz ryzyko zachorowań na choroby takie jak miażdżyca, osteoporoza i nadciśnienie tętnicze.

Artykuły

Uniwersytet trzeciego wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką dla seniorów, której...
Praca dla seniora
Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po...
Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...
Odwrócona hipoteka dla seniora
Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla...