Praca dla seniora

Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po przejściu na emeryturę. Obecnie możemy obserwować, że stereotyp osoby starszej opiekującej się wnukami oraz spędzającej cały czas w domu przed telewizorem przechodzi do przeszłości. Gdzie seniorzy mogą znaleźć zatrudnienie?

 

Osoby starsze są uważane za lojalnych i doświadczonych pracowników, niestety coraz częściej przegrywają wyścig o posadę z młodszymi kandydatami na dane stanowisko. Z myślą o seniorach Państwo stworzyło program aktywizacji zawodowej 50+, podczas którego osoby przekraczające pięćdziesiąty rok życia mogą założyć własną działalność gospodarczą oraz brać udział w licznych stażach i szkoleniach.

 

Osoby starsze często znajdują zatrudnienie na część etatu w firmach usługowych i produkcyjnych. Świetnie sprawdzają się również w pracy zdalnej jako redaktorzy i administratorzy forum. Starsze panie nadal są chętnie zatrudnianie jako opiekunki i nianie. Seniorzy powinni codziennie poszukiwać ogłoszeń o pracę skierowanych do ich grupy wiekowej, które znajdą w gazetach, w Internecie bądź pośród znajomych. Dużym plusem jest wieloletnie doświadczenie, bogata wiedza zawodowa oraz zaangażowanie w pracę osób starszych, dzięki czemu coraz więcej pracodawców decyduje się zatrudnić seniora w swojej firmie.

Artykuły

Odwrócona hipoteka dla seniora
Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...
Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...
Internet dla seniorów
Statystyki nie kłamią. Nasze społeczeństwo starzeje się, odsetek...