Praca dla seniora

Coraz mniej seniorów rezygnuje z aktywności zawodowej po przejściu na emeryturę. Obecnie możemy obserwować, że stereotyp osoby starszej opiekującej się wnukami oraz spędzającej cały czas w domu przed telewizorem przechodzi do przeszłości. Gdzie seniorzy mogą znaleźć zatrudnienie?

 

Osoby starsze są uważane za lojalnych i doświadczonych pracowników, niestety coraz częściej przegrywają wyścig o posadę z młodszymi kandydatami na dane stanowisko. Z myślą o seniorach Państwo stworzyło program aktywizacji zawodowej 50+, podczas którego osoby przekraczające pięćdziesiąty rok życia mogą założyć własną działalność gospodarczą oraz brać udział w licznych stażach i szkoleniach.

 

Osoby starsze często znajdują zatrudnienie na część etatu w firmach usługowych i produkcyjnych. Świetnie sprawdzają się również w pracy zdalnej jako redaktorzy i administratorzy forum. Starsze panie nadal są chętnie zatrudnianie jako opiekunki i nianie. Seniorzy powinni codziennie poszukiwać ogłoszeń o pracę skierowanych do ich grupy wiekowej, które znajdą w gazetach, w Internecie bądź pośród znajomych. Dużym plusem jest wieloletnie doświadczenie, bogata wiedza zawodowa oraz zaangażowanie w pracę osób starszych, dzięki czemu coraz więcej pracodawców decyduje się zatrudnić seniora w swojej firmie.

Artykuły

Aktywność fizyczna po 50
Jeżeli ukończyłeś 50 rok życia, wcale nie musisz...
Uniwersytet trzeciego wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką dla seniorów, której...
Odwrócona hipoteka dla seniora
Zdaniem ekspertów odwrócona hipoteka jest dobrym rozwiązaniem dla...
Czyszczenie i impregnacja materaca - ISOKOR Fabrics i Cleaner
Nietrzymanie moczu dotyka aż 15% osób w podeszłym...