Jak wybrać Dom Opieki dla chorych na Alzheimera?

Na chorobę Alzheimera chorują głównie osoby starsze, które przekroczyły 65 rok. Do objawów tej choroby zaliczyć można kłopoty z pamięcią, rozpoznawaniem najbliższych osób, orientacją w terenie, trudności w składaniu zdań, utrata nabytych umiejętności oraz zaburzenia snu.

 

Osoby cierpiące na Alzheimera wymagają specjalnej opieki, cierpliwości, zaangażowania i ciągłej obecności opiekuna w ciągu 24 godzin przez siedem dni w tygodniu. Niestety nie każdy może sobie na to sobie pozwolić, dlatego coraz więcej osób decyduje się posłać chorych seniorów do Domów Spokojnej Starości specjalizujących się w opiece nad chorymi na Alzhaimera. Jak wybrać najlepszy z nich?

 

Pamiętajmy o rekomendacjach i pozytywnych ocenach. To one są głównym i najwiarygodniejszym wyznacznikiem prestiżu i profesjonalizmu danej placówki. Opinie znajdziesz wśród znajomych, na portalach w Internecie oraz na wielu forach poświęconych tematyce choroby Alzheimera. Przy wyborze Domu Starości kierujmy się również kwalifikacjami personelu tam zatrudnionego. Zwróćmy uwagę, czy lekarze posiadają specjalizację w leczeniu Alzheimera, na ich doświadczenie oraz rekomendacje i referencje. Dowiedzmy się czy placówka jest dostosowana do potrzeb osób starszych, czy spełnia standardy unijne i czy zapewni dogodne warunki seniorowi.

 

Dobrym rozwiązaniem będzie także opinia lekarza prowadzącego leczenie osoby starszej. Może on poleci nam dobrą i zaufaną placówkę, gdzie nasz rodzic bądź dziadek objęty zostanie profesjonalną opieką? Nie bójmy się zadawać pytań w domach starości. Możemy poobserwować stosunek personelu do pensjonariuszy, to jak się zachowują i w jaki sposób podchodzą do potrzeb seniorów. Pamiętaj, że zdrowie starszej osoby jest najważniejsze!

Porady

Jak założyć prywatny dom opieki?
Nie wiesz, od czego zacząć założenie prywatnego domu...
Czy można uzyskać zwolnienie z opłat za pobyt seniora w domu opieki?
Opłaty za pobyt w domu seniora są ponoszone...
Dom seniora czy opiekunka?
Niestety życie często zmusza nas do podejmowania trudnych...
Prywatny czy Państwowy Dom Opieki ?
Posyłając najbliższych do domu opieki często stajemy przed...