Dom Emeryta i Rencisty

Dom Emeryta i Rencisty

Przedstawiamy Państwu domu opieki “Arkadia” mieszczący się w Polanicy Zdroju. Ośrodek znajduje się 500 metrów od centrum miasta. Jest to trzykondygnacyjny budynek, po którym można się poruszać zarówno schodami, jak i windą. Na każdym piętrze znajduje się długi i szeroki korytarz, który ułatwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. W ośrodku znajdują się dwie potężne sale. Większa z nich pełni rolę stołówki, natomiast mniejsza to sala telewizyjna. Pomieszczenia te są także wykorzystywane w czasie występów folklorystycznych i aktorskich oraz w okresie świątecznym (np. kolacja wigilijna). Dom opieki oferuje przestronne pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, które zaopatrzone są w umywalki. W wielu pokojach do dyspozycji pensjonariuszy są także balkony. Ośrodek wyposażony jest w nowe i estetyczne łazienki przystosowane dla osób w podeszłym wieku. Ponadto znajduje się tu duża kuchnia.

Nasz dom opieki graniczy z parkiem zdrojowym, który może się pochwalić przepięknym pomnikiem przyrody – wielką kolekcją rododendronów rosnących na otwartej przestrzeni. Polanica Zdrój to miasto wielu parków, pięknych deptaków i sanatoriów (najbardziej znane to Wielka Pieniawa). Tu działa największe w Polsce Specjalistyczne Centrum Medyczne ze słynnym oddziałem chirurgii plastycznej. To właśnie w Polanicy rozlewana jest woda mineralna Staropolanka. Walory tego miasta doceniło już wielu kuracjuszy, także wśród znanych osobistości polskiej sceny filmowej i muzycznej.

Na uwagę zasługują także okoliczne uzdrowiska – Duszniki Zdrój, które słyną z Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, Kudowa Zdrój oraz Zieleniec – ośrodek sportów zimowych.

Jeśli odpowiada Państwu klimat uzdrowiskowego, skąpanego w zieleni miasteczka, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 074 873 36 27. Serdecznie zapraszamy

Dodaj swoją opinię.

Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane